В Пловдив се провежда Държавно отборно първенство по бридж

12643

От 29 януари до 1 февруари Пловдив ще е домакин на финала на Държавното отборно първенство по спортен бридж на България, организирано от Българската бридж федерация. В него ще се срещнат 12 отбора, като право на участие придобиват първите 4 отбора от предходната състезателна година, а останалите 8 се класират от проведените зонови квалификации (4 географски зони по 2 отбора).

Отборната надпревара ще се проведе в 11 кръга по системата „всеки срещу всеки“ (италиански барометър)  и ще се предава на живо по интернет в най-големия световен бридж сайт http://www.bridgebase.com/. Отборът, събрал най-много VP (“победни точки“), ще е новият републикански шампион за 2015 г.

За първи път в Южна България 3D лазер маха очно перде с минимум намеса на хирурга

За първи път в очна болница „Луксор“ в Пловдив ще се извърши операция на катаракта с най-иновативната лазерна технология. Ф...

Квалификациите за финалната фаза на Държавното отборно първенство, в които участваха общо 56 отбора по спортен бридж, се проведоха в края на миналата година, а последната зона се състоя на 18 януари. Класираните отбори са както следва:

-  от зона „Запад“: отборите „Велбъжд 1“  и „Бонсист“;

-  от зона Север: отборите „КСБ Радков“ и  „Найтингейл“;

-   от зона Юг: отборите „Бридж+“ и „КСБ Радков 2“;

В Пловдив започна изграждането на 48 км велоалеи

Заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Деница Николова и кметът на Пловдив Иван Тотев направиха символичната...

-   от зона София: отборите „Шуши“ и  „Елиминатор“;

Първите 4 отбора от Държавното отборно първенство от 2014 г., които ще играят на финала тази година, са отбор „Титан“ (победител в ДОП 2014 и настоящ републикански шампион), отбор „К1“ , отбор „Община Аврен“ и отбор „Плеяда“.